هادی نیوز :: گفتگو با سردار محمدجعفر اسدی فرمانده اسبق نیروی زمینی سپاه
 
 
گفتگو با سردار محمدجعفر اسدی فرمانده اسبق نیروی زمینی سپاه
وقتی در جنگ ۳۳ روزه یک ظالم از هوا، دریا و زمین به مظلومان لبنان فشار می آورد، بشار اسد دروازه کشورش را باز کرد و گفت هر کسی می خواهد به ما پناه بیاورد؛ بیاید داخل سوریه. وقتی لبنانی ها می خواستند به کشورشان باز گردند، به هر خانواده یک هدیه داد؛ انجام این کار از سوی ظالم جرم بزرگی تلقی می شود.
 سالروز آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد ماه سال۱۳۶۱ بهانه ای شد تا همزمان با این حماسه بزرگ و تاریخ ساز در دوران دفاع مقدس که با عملیات غرورآفرین «بیت المقدس» به ثمر نشسته بود، به سراغ یکی از  فرماندهان این عملیات برویم و درباره موضوعات مختلفی با ایشان به گفتگو بنشینیم.
 
سردار سرتیپ پاسدار «محمدجعفر اسدی» فرماندهٔ سابق نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران آزادسازی خرمشهر رئیس ستاد «قرارگاه فتح» بود و پس از آن فرماندهی لشکر۳۳ المهدی(عج) استان فارس را عهده‌دار بوده است. وی هم اکنون بعنوان مشاور سید حسن فیروزآبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح مشغول به خدمت است.
 
در قسمت اول این گفتگو که هفته گذشته منتشر شد به موضوعاتی از قبیل: «فرهنگ جهادی»، «ضرورت تحقق جهادکبیر»، «زنده بودن حاج احمد متوسلیان»، «نفوذ» و «آینده تحولات سوریه» پرداخته شد و در قسمت دوم موضوعاتی همچون «قرار گرفتن ایران در صدر لیست حامیان تروریسم وزارت خارجه آمریکا»، «تهدید ایران به حمله نظامی توسط یکی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا»، «تاثیر شهادت مصطفی بدرالدین بر روحیه جوانان جبهه مقاومت»، «شباهت های آزادسازی خرمشهر با جنوب لبنان»، «دلایل اقدامات خصمانه آل سعود علیه ایران»، «چرایی واهمه آمریکایی ها از رزمایش های ایران» و «پیامدهای برجام» مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
 
سردار اسدی در خصوص شباهت های آزادسازی خرمشهر با جنوب لبنان اظهار داشت: نگاه اسراییل به دنیا به شکل یک دهکده است و این گونه می پنداشتند که اگر ایران، خرمشهر را گرفته ما باید خط پدافندی خود را در لبنان قوی تر کنیم، اما به لطف خداوند، جمهوری اسلامی توانسته است جلوی هر حرکت آنها را بگیرد. چیزی که اسرائیل برای خود ترسیم کرده بود از نیل تا فرات بود، اما هم اکنون در خود فلسطین دیوارهای بتنی ایجاد می کنند تا آسیب پذیری خود را پایین بیاورند و این تاثیر کار برادران حزب الله و امثال شهید مصطفی بدرالدین است.
 
مشاور رییس ستاد کل نیروهای مسلح درباره قرار گرفتن ایران در صدر لیست حامیان تروریسم وزارت خارجه آمریکا گفت: دیگر جایی برای کوتاه آمدن نیست و دولتمردان ما باید پاسخ دندان شکنی به این خیره سران (آمریکا) بدهند.
 
فرماندهٔ سابق نیروی زمینی سپاه درخصوص دلایل اقدامات خصمانه آل سعود علیه ایران تصریح کرد: عربستان مثل یک گوسفند است که دنبال سایه می گردد؛ امروز احساس می کند قدرت جهانی آمریکاست و زیر سایه آن قرار دارد. اگر فردا قدرت دیگری پیدا شد زیر سایه آن خواهد رفت.
 
وی ادامه داد: آنها نوکرهای سرسپرده آمریکا هستند که به حجاج ایران ظلم می کنند. باید مردم را متوجه کنیم که حجاج ما را آمریکایی ها و صهیونیست ها به سرزمین وحی راه نداده اند؛ حجاج ایران را صهیونیست ها در منا قتل عام کردند. آل سعود همان آل یهود است، زیرا کسی که در عربستان زندگی می کند باید به مردم خود خدمت کند نه به قوم یهود.
 
مشاور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین درباره اوضاع سوریه و تشکیل جبهه مستکبران علیه بشار اسد، گفت: آقای بشار اسد از نظر مستکبران جرم کمی ندارد و یکی از جرم های او این است که به رئیس دولت اصلاحات، گفته بود که گفتگوی تمدن ها برای شما عزت نمی آورد و مقابله با آمریکا برای شما عزت خواهد آورد؛ یعنی مقابله با ظالم برای شما عزت می‌آورد.
 
سردار اسدی همچنین درباره چرایی واهمه آمریکایی ها از رزمایش های ایران گفت: مقصر اصلی ما هستیم. اگر دولتمردان ما کوتاهی نکنند محال است که آنها از این غلط ها بکنند. نباید در کشور خود وا بدهیم.
 
مشاور رییس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: این نشان می دهد ما در جاهایی کوتاهی کرده ایم و باید آن را جبران کنیم؛ البته «وادادگی» برخی برای ما هزینه دارد و ما هزینه آن را پرداخت خواهیم کرد.
 
به گزارش مهر بخش اول این گفتگو هفته گذشته منتشر شده است. متن کامل قسمت دوم و پایانی این گفتگو به شرح زیر است:
 
شهادت شهدای نامداری مثل شهید همدانی و شهید مصطفی بدرالدین چه تاثیری در روحیه جوانان جبهه مقاومت خواهد داشت؟
 
شهید مصطفی بدرالدین از نوجوانی چوبه دار خودش را به دوش می کشید. کسی که مقابل استکبار و ظالم بایستد، باید هر روز و هر ساعت منتظر شهادت باشد. با رعایت بسیاری از اصول حفاظتی شهید بدر الدین توانسته بود تا زمان شهادتش زندگی کند؛ در غیر این صورت، ممکن بود ۱۰ یا ۱۵ سال پیش شهید شوند.
 
شخصیتی مثل حاج حسین همدانی باید در دوران دفاع مقدس شهید می شد، اما مشیت خداوند این بود که در دفاع از حریم و حرم اهل بیت(ع) به شهادت برسد. این سند افتخار ماست که در دفاع از مظلوم، بهترین های خود را می دهیم. تمام فرماندهان احترام ویژه ای برای همدانی قائل بودند، شهدایی گرانقدری مثل همت، حسین خرازی، احمد کاظمی و مهدی باکری برای شهید همدانی احترام و ارزش بالایی قائل بودند. همچنین تمام فرماندهان سپاه برای حاج حسین همدانی جایگاه ویژه و خاصی قائل بودند. ایشان ستون محکمی برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
 
 
«وادادگی» برخی برای ما هزینه دارد و ما هزینه آن را پرداخت خواهیم کرد اگر شهدایی مثل شهید همدانی و شهید بدرالدین، شهید نمی شدند، چه اتفاقی برایشان می افتاد؟ مرگ حق است و وقتی زمان مرگ فرا برسد لحظه ای کم و یا زیاد نخواهد شد. شهادت، لحظه ای عمر را کم و یا زیاد نمی کند. بنابراین شهید همدانی در این لحظه باید از دنیا می رفت، اما هنر مردان خدا این است که با شهادت از دنیا بروند. بزرگان ما می گویند شهید، خونی است در رگ جامعه؛ شهید، شمع محفل بشریت است و این یعنی به جامعه نور می دهد و شهدایی که ما داده ایم، کشور ما را بیمه کرده اند. امنیتی که ما امروز در کشور داریم، مدیون امام(ره)، خون شهدا عزیز و ولایت فقیه است.
 
آقای بشار اسد از نظر مستکبران جرم کمی ندارد و یکی از جرم های او این است که به رئیس دولت اصلاحات، گفته بود که گفتگوی تمدن ها برای شما عزت نمی آورد و مقابله با آمریکا برای شما عزت خواهد آورد؛ یعنی مقابله با ظالم برای شما عزت می‌آورد. وقتی در جنگ ۳۳ روزه یک ظالم از هوا، دریا و زمین به مظلومان لبنان فشار می آورد، بشار اسد دروازه کشورش را باز کرد و گفت هر کسی می خواهد به ما پناه بیاورد؛ بیاید داخل سوریه. وقتی لبنانی ها می خواستند به کشورشان باز گردند، به هر خانواده یک هدیه داد؛ انجام این کار از سوی ظالم جرم بزرگی تلقی می شود.
 
آزادسازی خرمشهر چه شباهت هایی با آزادسازی جنوب لبنان دارد؟
 
باید مردم را متوجه کنیم که حجاج ما را آمریکایی ها و صهیونیست ها به سرزمین وحی راه نداده اند وقتی رزمندگان ما خرمشهر را آزاد می کنند بلافاصله اسرائیل حرکت کرده و تا بیروت پیشروی می کند. ما در سال ۶۱ خرمشهر را آزاد کردیم و اسرائیلی ها توانستند تا بیروت پیشروی کنند. یکی از خط هایی و خاکریزهایی که جلوی ما درست کرده اند، اسرائیل است که در فلسطین برای مقابله با مرام انقلاب اسلامی مستقر شده است و این حزب الله بود از همان زمان شروع به فعالیت کرده و بیروت را آزاد کرد. حزب الله آنها را تا ارتفاعات عقب راند و در سال ۲۰۰۰ عرصه را آنچنان بر اسرائیل تنگ کرد که آنها مجبور شدند حتی از ارتفاعات لبنان هم عقب نشینی کنند.
 
نگاه آنها به دنیا به شکل یک دهکده است و این گونه می پنداشتند که اگر ایران، خرمشهر را گرفته ما باید خط پدافندی خود را در لبنان قوی تر کنیم، اما به لطف خداوند، جمهوری اسلامی توانسته است جلوی هر حرکت آنها را بگیرد. چیزی که اسرائیل برای خود ترسیم کرده بود از نیل تا فرات بود، اما هم اکنون در خود فلسطین دیوارهای بتنی ایجاد می کنند تا آسیب پذیری خود را پایین بیاورند و این تاثیر کار برادران حزب الله و امثال شهید مصطفی بدرالدین است.
 
با توجه به حوادث اخیر منطقه، شاهد اقدامات خصمانه آل سعود علیه جمهوری اسلامی ایران هستیم و اخیرا نیز این رژیم از ورود حجاج ایرانی برای انجام مراسم حج جلوگیری کرد. دلیل این اقدامات خصمانه را چه می دانید؟ دولت چه اقداماتی باید انجام دهد؟
 
در قرآن به صراحت گفته شده است که «أَشَدَّ ٱلنَّاسِ» نسبت به شما، «یهود» است. شدیدترین دشمن ما را قرآن، یهود معرفی می کند. ما شکی نداریم که امروز آمریکا و انگلیس توسط صهیونیست ها اداره می شوند. آنها نوکرهای زنجیره ای در منطقه دارند و در زمان های گذشته یکی از نوکرهای آنها، شاه ایران بود. ارتش ایران را به جنگ ظُفار می برد و بر علیه مردم مظلوم می جنگید. ارتش ایران را به ظُفار می بردند تا به آمریکا کمک کنند و امروز عربستان به آمریکا کمک می کند. حضرت امام(ره) فرمودند که «آمریکا شیطان بزرگ است». شیطان با ابزار خود عمل می کند. ما باید کینه مقدس خود را به صهیونیست ها داشته باشیم. اگر شما ارباب را به دَرَک واصل کردید، نوکر دیگر کسی نخواهد بود. عربستان مثل یک گوسفند است که دنبال سایه می گردد؛ امروز احساس می کند قدرت جهانی آمریکاست و زیر سایه آن قرار دارد. اگر فردا قدرت دیگری پیدا شد زیر سایه آن خواهد رفت.
 
عربستان مثل یک گوسفند است که دنبال سایه می گردد؛ امروز احساس می کند قدرت جهانی آمریکاست و زیر سایه آن قرار دارد. اگر فردا قدرت دیگری پیدا شد زیر سایه آن خواهد رفتآنها نوکرهای سرسپرده آمریکا هستند که به حجاج ایران ظلم می کنند. باید مردم را متوجه کنیم که حجاج ما را آمریکایی ها و صهیونیست ها به سرزمین وحی راه نداده اند؛ حجاج ایران را صهیونیست ها در منا قتل عام کردند. آل سعود همان آل یهود است، زیرا کسی که در عربستان زندگی می کند باید به مردم خود خدمت کند نه به قوم یهود. خیلی ها العربیه را العبریه می نامند زیرا آنها تنها با زبان عربی صحبت می کنند، اما تمام حرکاتشان، حرکات یهودی است. سکنات، رفتار، گفتار و کردار آنها یهودی است و هیچ ارتباطی با اسلام و جهان عرب ندارند. اسلام می گوید: «وَٱعْتَصِمُوا۟ بِحَبْلِ ٱللَّهِ جَمِيعًۭا»، اما آل سعود به دنبال تفرقه در بین مسلمانان است.
 
مردم سوریه و یمن که عرب هستند، چرا آل سعود علیه آنها می جنگد؟ آل سعود ابزار دست شیطان بزرگ است و امروز ما باید بگوییم آمریکایی ها ما را راه ندادند زیرا نوکر آنها یعنی آل سعود، عددی نیست. حضرت امام(ره) فرمودند که اگر ما از صدام هم بگذریم، از آل سعود نخواهیم گذشت و من می گویم نوکران بسیار کثیف و سرسپرده ای هستند؛ امام (ره) عزیز ما به همین خاطر چنین فرموده اند.
 
مسئولین باید چه مواضعی در مقابل اقدامات خصمانه آل سعود اتخاذ کنند؟
 
باید چند اقدام را به موازات یکدیگر انجام دهیم. ابتدا باید به تمام مسلمانان جهان بگوییم که «مکه» و «مدینه» از آن تمام آنهاست و کسی حق کدخدایی در آنجا را ندارد. درست است که دولتی در سرزمین حجاز واقع شده اما طبق آیه قرآن این سرزمین از آن تمام مسلمانهای جهان است. کشورهای اسلامی باید اداره مکه و مدینه را در دست بگیرند. نباید اداره این مکان های مقدس در دست کسانی باشد که نوکر غیرمسلمانها و یهودیان باشد. از راه قانونی باید این مسئله پیگیری شود.
 
 
تعدادی از حجاج ایران سال گذشته در عربستان شهید شدند و هیچ پاسخی به این مسئله داده نشد در صورتی که صدها دوربین در آنجا وجود دارد و آمریکایی ها می توانند به طور مستقیم ببینند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. چرا کشورهای اسلامی نباید ببینند که در مکه و مدینه چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟ چرا ما نباید دوربینی که در مسجد الحرام نصب است را از تهران مشاهده کنیم؟ منا و عرفات از آن عربستان نیست و متعلق به تمام کشورهای اسلامی است و تمام این کشورها حق دارند ببینند چه اتفاقی در آنجا در حال رخ دادن است.
 
پس از برجام عده‌ای از برجام‌های ۲ و ۳ صحبت کردند و برخی به دنبال برجام‌ در حوزه موشکی و توان دفاعی ایران بودند. به نظر شما آیا امکان دارد شاهد یک برجام در این حوزه باشیم؟
 
حضرت آقا در نخستین روز از سال جدید، ۵ برجام را پشت سر یکدیگر می شمارند. برجام شماره یک برای این است که ما را بر سر یک دو راهی قرار دهد که یا تسلیم آمریکا شویم و یا فشارهای ظالمانه را تحمل کنیم؛ در هر دو صورت برجام دوم پشت سر برجام اول خواهد بود. نباید تسلیم این مسائل شویم؛ این قدم اول و برجام اول است. غربی ها در گذشته فناوری هسته ای ایران را پلمپ کرده بودند و حتی تلفن وزیرخارجه را پاسخ نمی دادند. در این شرایط با دستور ولی فقیه این پلمپ ها باز شد که سبب شد پیشرفت های بسیار چشمگیری را دانشمندان ما انجام دهند و نیاز غنی شدن ۲۰ درصد را برطرف کنند و آنها دانشمندان ما را ترور کردند و در دنیا غوغا بپا کردند. آیا این سیر وقایع با برجام شماره یک تمام خواهد شد؟ این طور نیست. آمریکایی ها آنقدر قلدر هستند که پس از این همه مذاکره به یکباره ۲ میلیارد دلار از سرمایه های ملت ایران را در روز روشن پیش چشم جهانیان غارت کردند و کسی چیزی نگفت. این نتیجه مذاکرات برجام اول بود.
 
دیگر جایی برای کوتاه آمدن نیست و دولتمردان ما باید پاسخ دندان شکنی به این خیره سران (آمریکا) بدهندحضرت آقا می فرمایند ما الان باید ببینیم آنچه را که روی کاغذ داریم بماند، ولی روی زمین چه چیزی داریم؟ رئیس بانک مرکزی با صداقت کامل در آمریکا گفت ما هیچ چیز بدست نیاورده ایم. چرا باید در حرفهایمان غلو کنیم و بگوییم که این اتفاق بی سابقه بوده است؟ برجام پشت سر برجام خواهد بود و در نهایت خواهند گفت چه کسی گفته شما قانون ۱۴۰۰ سال پیش را در کشور خود اجرا کنید؟ قانون اسلامی است که می تواند یار مظلوم باشد و در مقابل ظالم بایستد. اما قانون آمریکا می گوید تا روزی که توان دارید می توانید ظلم کنید و اگر توان ندارید ظلم را باید تحمل کنید.
 
حضرت آقا در دانشگاه امام حسین(ع) می فرمایند هر لشگری باید عقبه ای داشته باشد تا موفق شود و لشگر بی عقبه موفق نخواهد شد و عقبه لشگرهای ما خداست. امام (ره) وقتی به ایران آمدند گفتند قرن آینده، قرن اسلام است و این اسلام، ابرقدرت ها را به خاک مذلت خواهد نشاند. ما در این مسیر در حال حرکت هستیم و آمریکا نسبت به ۴۰ سال پیش ذلیل تر شده است.
 
مقامات غربی اخیراً رزمایش‌های ایران را تحریک‌آمیز قلمداد کرده‌اند و خواستار جلوگیری از آن شدند. شما برگزاری رزمایش‌ها را تا چه میزان ضروری می‌دانید؟
 
مقصر اصلی ما هستیم. اگر دولتمردان ما کوتاهی نکنند محال است که آنها از این غلط ها بکنند. نباید در کشور خود وا بدهیم؛ وقتی این اتفاق بیافتد آمریکا می گوید شما برای چه رزمایش انجام می دهید. آمریکا از آن سر دنیا به منطقه ما آمده و رزمایش برپا می کند اما ایران نباید در خانه خود رزمایش برگزار کند.
 
این نشان می دهد ما در جاهایی کوتاهی کرده ایم و باید آن را جبران کنیم؛ البته «وادادگی» برخی برای ما هزینه دارد و ما هزینه آن را پرداخت خواهیم کرد.
 
با توجه به بیانیه اخیر وزارت خارجه آمریکا و معرفی حامیان تروریسم و قراردادن ایران در صدر این فهرست، دلایل این اقدامات را چه می دانید و به نظر شما برای  مقابله با ابن اقدامات چه باید انجام داد؟
 
دیگر جایی برای کوتاه آمدن نیست و دولتمردان ما باید پاسخ دندان شکنی به این خیره سران (آمریکا) بدهند.
 
اخیرا یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا (کلینتون) ایران را تهدید به حمله نظامی کرده است، به نظر شما این اظهارت تا چه میزان می تواند جدی باشد؟
 
۳۷ سال است که گزینه های روی میز و امثال چنین مهملاتی را سران آمریکا محرمانه و آشکار بلغور می کنند اما به لطف خدا تا زمانی که ولی فقیه و نیروهای مسلح و بسیج مردمی در کشور هست، بقول امام (ره) آمریکا هیچ غلطی نمی تواند انجام دهد.

رجانیوز


تاریخ انتشار: 1395/03/20 || بازدیدها: 0
تمامی حقوق برای هادی نیوز محفوظ است ـ پشتیبانی و مدیریت وبلاگ: موسویان